Mt2Mester - Fórum

Szerző Téma: Elin szett vélemény  (Megtekintve 7155 alkalommal)

Nem elérhető MrMotion

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 23
    • YouTube csatornám
Elin szett vélemény
« Dátum: 2019. július 07. - 20:34:16 »
Sziasztok!

Mivel az előző topikhoz hozzászólt Lord, hogy várják a játékosoktól a javaslatokat az új szettel kapcsolatban, így gondoltam, hogy leírom az én véleményemet.

Gondolom most átesik valamilyen változtatáson a szett az első tervhez képest, mivel lekerült fórumról 1-2 nap alatt a húzása, szóval lehet, hogy pont azokat a változtatásokat eszközölik, amiket itt leírok :D

Én nem vagyok ellenére annak az ötletnek, hogy mindenkinek saját magának kelljen kifarmolnia a szettet, ez viszonylag új dolog ebben a játékban, szóval alapvetően jó ötlet. Csak a játékmenet az, ami elég kiegyensúlyozatlan lenne emiatt. 0-255-ig a szettek megszerzése nagyjából egyenletesen nehezedik, viszont az új mobos és pvp-s szettek megszerzése nagyon lelassítaná a játékmenetet, ha a mostani droppolási viszonyok maradnak. (gondolom hasonlók lesznek a fejlesztők a mobos és a pvp-s szetthez)

Egy elin szett kihúzásához kb. 20.000 tiszta rúdra és pontosan 800 pergamenre lenne szükség az alapján, amit pár napja feltettek fórumra (a többi fejlesztőt nem beleszámolva). A 20.000 rúddal nincs nagy problémám, sok nagy szintűnek hatalmas vagyona van, ez kevésbé okozna gondot, viszont a pergamenek megszerzése annál inkább.

Nagyjából 20-30 ládából dob egy pergament (legalábbis az alapján, ahogy nekem esett), szóval ez alapján egy kis számítással 8.000-12.000 runra lenne szükség minimum, ha duplapontkor runolunk csak. 1 slime run nagyjából 5-6 perc, szóval kb 1.000 órát kéne eltöltenünk slime runozással az új szetthez, ami irreális.

Több megoldás van erre.

Vagy drasztikusan növelni kéne a slime láda dropját, vagy bent maradhatna örökre a 30%-os dobási esély a bossból (ami most 15-éig tart), vagy dobhatna az új map is elin pergament (viszont ha ez jobban dobná a pergament mint a run, akkor nem runozna senki), vagy drasztikusan csökkenteni kéne a pergamenek mennyiségét a húzáshoz, vagy kereskedhetővé kéne tenni a pergament. Illetve ezek kombinációját is el tudnám képzelni megoldásként.

Gondolom a team is dolgozik hasonló ötleteken, de azért remélem hasznos volt, amit leírtam.

Köszi!
MrMotion

Nem elérhető Abelin

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:Elin szett vélemény
« Válasz #1 Dátum: 2019. július 07. - 22:09:26 »
Üdv!

Én is megosztanám a véleményem az új szettel kapcsolatban.

Szerintem az értékek, amik bekerültek a tárgyakba, teljesen helyén valóak. Egyedül a sisak az, aminek a TP-s optján növelni kéne, hiszen ha jól emlékszem, csak 40k TP-t adott (lehet hülyeség amit írok), mindenképp kellene bele annyi TP, hogy érdemes legyen áthúzni.
Persze a TP attól függ, hogy a Vért/kard/pajzs/füles mennyivel fog többet adni, a lényeg, hogy a megnövekedett KK-t kompenzálja a TP, nehogy az legyen, hogy waros szettben mindenki 1 hitel mindenkit, egyforma cuccokban.

A legfőbb probléma a rengeteg Pergamen, ami a fejlesztéshez szükséges(70+db/1 tárgy). HA!!! nem lesz más mód az Elin Pergamen megszerzésére, mint a Slime Run, akkor nagyon siralmas játékmenet elé nézünk. Nem elég, hogy gyér a Slime Királnyő Láda dropp-ja ami a Pergát illeti, a 30%-os dropp ráta sem segít sokat, arról nem is beszélve, hogy ez  júl. 15. után ki fog kerülni.

Leírok pár tippet, ami szerintem megoldaná a problémát:
1. A Slime királnyő 100% eséllyel droppolna Pergament a láda mellé, a ládából pedig teljes mértékben kikerülne, felcserélnék valamire. Ez azért lenne jó megoldás, mivel a 70-80 Slime run/ 1 cucc is eléggé megterhelő, nem lenne az, hogy könnyen megszerezhető az új szett. A másik dolog, hogy sokkal jobb az embernek úgy terveznie/csinálnia a dolgát, ha látja a célt és nem kell a láda RNG-jétől meg a 30%-tól függenie. Elkeserítő, mikor 15-20 Slime run után a láda és a királnyő se droppol pergát, amiből meg kellene több mint 70db/tárgy.

2. Drasztikusan csökkenteni a fejlesztéshez/áthúzáshoz szükséges Pergamen mennyiségét - ha marad a mostani helyzet, ami a Perga droppját illeti, akkor csökkenteni kéne a vérten és a fegyveren kívül az összes tárgy áthúzásánál a kívánt pergament 5db-ra 10-ről. Ez így volt eddig is, a fegyver/vért több jogart kért, mint az ékszerek.
A fejlesztésnél a 70-80db-ot lecsökkenteni max 20- 25db-ra összesen, ezt szépen szintenként elosztani, ahogy nektek megfelelne.

3. Az Elin völggyel bekerülne egy új lehetőség a Pergamen megszerzésére, ami nagyban megkönnyítené, hogy ki tudjunk szedni 70-80db-ot belőle. Ezt viszont azért nem tartom túl jó ötletnek, mivel a Slime run teljesen elveszíteni az értelmét.

Első körben ez az, ami eszembe jutott. Persze nehéz így tippeket írni, hogy nem tudjuk mi fog bekerülni az Elin völggyel együtt, nagyjából a sötétbe tapogatózok, de azért megpróbálom.

Köszi! :)  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2019. július 08. - 11:02:04 írta Abelin »

Nem elérhető BlueHawk

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Elin szett vélemény
« Válasz #2 Dátum: 2019. július 08. - 10:29:26 »
Üdv!

Nos mivel ez "solo run" ezért az Elin Pergament nem lenne jó ötlet tradelhetövé tenni.
Mivel kellene egy kis kihívás a játékban ezért az sem lenne a legjobb ha a run 100%-ban adna illetve ha az Új mapon lehetne farmolni.

Igaza van MrMotion-nak sok rúd van a "nagyoknál"... mindenki henceg több 10-15-20-30k rudakkal,de kérdem én !! Akkor miért sokalljátok a +1re 100at vagy Áthúzni a limitet 500 ért?
Eleve 1000 rúd volt az át alakítás,azt se sokallom de hát meglett felezve de viszont kér 15 Kriont.
Ami szintén meg bolondítja a piacot,hisz csak a Kriont vásárolják fel,többi megy a levesbe.

Legyen egy kis nehézség a játékban. Ha könnyebb lenne mindenki megcsinálná az egész szettet egy hétvége alatt. Az meg nem buli.
Visszatérve a fenti témához,maximum ha run pontért lehetne Pergament venni úgy lenne értelme.
Mert tényleg ha más mód is lenne rá akkor hanyagolná mindenki ezt a "vagy dob vagy nem" Slime runt.

De lesz ami lesz,sok helyzeten ez nem változtat.
Amíg nincsenek konkrét fix bónuszok mi sem tudunk visszajelzést adni hogy ez ér annyit vagy sem.


Nem elérhető MrMotion

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 23
    • YouTube csatornám
Re:Elin szett vélemény
« Válasz #3 Dátum: 2019. július 08. - 13:44:58 »
Amíg nincsenek konkrét fix bónuszok mi sem tudunk visszajelzést adni hogy ez ér annyit vagy sem.

Nyilván mindenkinek fog érni annyit, mivel ez lesz az új szett, előbb-utóbb mindenki ki fogja húzni, legalábbis megpróbálja kihúzni attól függetlenül, hogy ez mennyibe fog fájni neki. Az alapján, amiket láttam fórumon, pvp-s sisakba kerül majd ájulás és varázssebesség (nem is kevés), szóval a bónuszaiért nem kell aggódni szerintem. Ha áthúzod, ez olyan bónuszokat ad mint a +9-es limit, a limitet meg ugye +6-ig kell kihúzni, hogy nagával egyező bónuszokat adjon.


Igaza van MrMotion-nak sok rúd van a "nagyoknál"... mindenki henceg több 10-15-20-30k rudakkal,de kérdem én !! Akkor miért sokalljátok a +1re 100at vagy Áthúzni a limitet 500 ért?
Eleve 1000 rúd volt az át alakítás,azt se sokallom de hát meglett felezve de viszont kér 15 Kriont.
Ami szintén meg bolondítja a piacot,hisz csak a Kriont vásárolják fel,többi megy a levesbe.


Ezt még meg lehetne oldani úgy, hogy más cuccokhoz más limit fejlesztőkből kellene 15-15 db, de ez a krionos téma olyan nagy defektet még nem okozott a piacban. (persze attól még lehet, hogy durván fel fog menni az áruk, ha a mobos is bekerül)
A rudak miatt szerintem nem érdemes siránkozni, főleg annak akinek sok van.


Legyen egy kis nehézség a játékban. Ha könnyebb lenne mindenki megcsinálná az egész szettet egy hétvége alatt. Az meg nem buli.


Itt nem az a baj, hogy nem egy hétvégés a szett, hanem hogy konkrétan 1 hónapot kéne runozni megállás nélkül, hogy megszerezzük. Itt olyan 5-15x-ös könnyítés kéne nagyjából.


Visszatérve a fenti témához,maximum ha run pontért lehetne Pergament venni úgy lenne értelme.


Ez az ötlet tetszik, így legalább fixen tudnánk szerezni pergament, de ha elin pályán is fog dobni, vagy runon is megemelik az esélyét (vagy a ládában), akkor nem feltétlenül kell ez a pontos rendszer, mint a többi runnál.

Szerintem ez dilemma a teamnek is, hogy elin pályán is dobjon-e pergament, mert lehet, hogy feleslegessé válna utána a slime run. VAGY csak nagyon ki kell balanszolni, hogy ugyanolyan gyorsan lehessen szerezni pergament runon, mint elin pályán. Így legalább kedvünk szerint választhatnánk a 2 lehetőség közül.
MrMotion

Nem elérhető BlueHawk

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Elin szett vélemény
« Válasz #4 Dátum: 2019. július 08. - 19:23:36 »
Idézet
Nyilván mindenkinek fog érni annyit, mivel ez lesz az új szett, előbb-utóbb mindenki ki fogja húzni, legalábbis megpróbálja kihúzni attól függetlenül, hogy ez mennyibe fog fájni neki. Az alapján, amiket láttam fórumon, pvp-s sisakba kerül majd ájulás és varázssebesség (nem is kevés), szóval a bónuszaiért nem kell aggódni szerintem. Ha áthúzod, ez olyan bónuszokat ad mint a +9-es limit, a limitet meg ugye +6-ig kell kihúzni, hogy nagával egyező bónuszokat adjon.

Vegyük példának a sisakot. Mobos limit sisak amit most is használnak pvpre 50 000 tp-t ad. Ájulással.
Ahogy láttam az Elin sisakot +9 en ad 30 vagy 31k-t. Nem emlékszem pontosan. Ájulással és 51 Varázs sebességgel.

Mennyit fog adni a Mobos Elin +9? 65k? 80k? Akkor ugyan úgy mindenki a Mobosat fogja használni pvpre is főleg hogy már azok vannak be optolva mindenkinek.
Ez az 51 Varázssebesség vagy legyen bármennyi hisz még nem tudni mennyi lesz,csak mézesmadzag?!?

Szerintem a Karkötő és a Cipő nagyon jól ki lett találva a kivédéssel és a mérgezéssel.

De maradok a témánál,nekem személy szerint nem okoz gondot az "1 hónap run".
Viszont abba is bele gondoltam,hogy nem sok "Elin fejlesztőt" kér és ha mindegyik 1 pont / darab lesz akkor tényleg a Pergamen lesz a kínszenvedés.

Az az ötlet hogy hangzana MrMotion ha CSAK átalakításhoz kérne Pergament? Fejlesztéshez jogart?
« Utoljára szerkesztve: 2019. július 08. - 19:28:09 írta BlueHawk »