Mt2Mester - Fórum

Szerző Téma: Item Shop megváltoztatása  (Megtekintve 5138 alkalommal)

Nem elérhető MrMotion

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 23
    • YouTube csatornám
Item Shop megváltoztatása
« Dátum: 2019. április 09. - 22:13:41 »
Sziasztok!


Úgy gondolom, sokan úgy vagyunk vele, hogy pár dolgot ki lehetne szedni ItemShop-ból, ugyanis sok item feleslegesen van ott, a kivételükkel pedig megkönnyíthetnénk a keresgélést a tárgyak között, amikor meg szeretnénk valamit venni. Ezenkívül szerintem sok mindennek lehetne csökkenteni az ItemShop-os árát, a játékbeli árakhoz igazodva.

Ez utóbbi azért merült fel bennem, mert volt már rá példa a játék története során, hogy valaminek csökkentették a SÉ-s árát(például a 15 napos tolvaj kesztyűnek), és most is ebben reménykedem. Tudom, ez egy nagyon ingoványos talaj, mert nehezen lehet megjósolni, hogy a játékon belüli piac hogyan reagálna egy ilyen változtatásra, ezért is mondanám az alábbi szemléletes táblázatot csak irányadónak.

Vannak olyan itt felsorolt ItemShop-os tárgyak, amiknek a SÉ-s ára nem sokban tér el a játékbeli árától, de vannak olyanok is, amiknek a SÉ-s ára 5-15-szöröse az ingame értékének, ezeknek(ha nem is a táblázaton szereplő mértékben) mindenképpen érdemes csökkenteni a vételárát. Ez nem csak a gyorsabb keresés meg letisztultság szempontjából lenne jó, hanem a játékosok sok olyan itemet vennének SÉ-ből, amit egyébként a magas ár miatt eddig nem vettek meg.

Szóval az alábbiak szerintem feleslegesen szerepelnek az ItemShop-ban(indoklás mellette):

-Zöld zalgori és kék zalgori (játékon belül is temérdek van belőle)
-Mester és Szörnymester fegyverek (szerintem amíg a Team tart kereskedő eventeket, vagy amíg ambróziából megvehető, feleslegesen vannak bent)
-Pokol ló és unikornis hívó (ezekből is nagyon sok van ingame)
-Ló szelidítés könyve (eventesnél 0 Yangba kerül)
-Kagyló (vegyeskereskedőnél 40 millió Yangba kerül)
-+6-+7-es kövek (ebből is nagyon sok van)
-Szirén, Napfény, Kristály gyöngy (sok van belőlük)
-Vörös, kék, fehér gyöngy (fegyverzetkereskedőnél kaphatók)
-SD4 belépő (1 rúd eventesnél)
-6-7. optcserélő és optadó (fegyverzetnél kapható szintén)
-Relikvia (sok van belőle)
-Hősi szimbólum (szintén sok van belőle, nem ér sokat)
-Rúnakő láda (sok van belőle és értéktelen)
-Birodalmak oldata (eventesnél 1,9 Mrd Yang)
-61-es pajzsok (sok van és értéktelenek)
-Harmadik kéz (mindenkinek van több száz napos)
-Mágikus lámpás (nincs hozzá küldetés)
-Teleport gyűrű (1 rúd eventesnél)
-Állapot visszaállító (öregasszony visszaállítja neked 200 millió Yangért)
-Nagymester fejlesztők (sok van belőlük)


17-18 rúd/k árral számolva (ha valaminek rosszul számítottam át az árát, akkor légyszi javítsatok ki)




Ez csak egy ötlet az ItemShop megreformálására, kíváncsi lennék a játékosok és a Team véleményére is ezzel kapcsolatban.
MrMotion

Nem elérhető BlueHawk

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Item Shop megváltoztatása
« Válasz #1 Dátum: 2019. április 14. - 12:03:28 »
Szia MrMotion !

Sajnos ÓRIÁSI fába vágtad a fejszédet.  :)
Igazad van valamit alkotni kéne előbb utóbb.
De ennek nem most van itt az ideje,viszont ezt valóban meg kellene csinálni a közel jövőben.

Sok dologban igazad van és néhány dologban nem. Többsége lényeges.
De ezzel az a baj nem csak az ItemShop részéhez kéne nyúlni hanem a játékban is pár dologhoz.

Nagyon összetett dolog ez kérlek próbáld át látni.  :)

De nem rossz az ötlet,támogatom. Csak még szépen meg kell formálni.  :)
Ha lesz időm felkereslek és neki feküdhetünk a témának,hogy logikusan többször végig gondolva reális árakkal segítsük a Team munkáját.

Majd ki kérjük pár 10-100 Player véleményét. Majd kategóriánként,ez nagyon hosszú folyamat de segítek ha úgy van.

UI: Jó ötlet.

Nem elérhető MrMotion

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 23
    • YouTube csatornám
Re:Item Shop megváltoztatása
« Válasz #2 Dátum: 2019. április 14. - 14:09:36 »
Szia!
Igen, tudom, ez nem ilyen egyszerű csak nem akartam rajta többet dolgozni, amíg valaki nem tartja jó ötletnek vagy megvalósíthatónak :D
A segítséget megköszönném meg örülnék is neki, ha gondolod dobj egy privát üzenetet, aztán küldök egy Facebook elérhetőséget és ott megbeszélhetjük
MrMotion