Mt2Mester - Fórum

Szerző Téma: Nem indúl a játék  (Megtekintve 15142 alkalommal)

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Nem indúl a játék
« Dátum: 2020. április 13. - 19:07:35 »
Sziasztok!

Hozzátok fordulok hátha volt már valaki ilyen szituációban. A supportal egyenlőre nemjutottunk megoldásra.

Szóval egy jó másfél éve játszottam utoljára a játékkal (azóta újralett telepítve a windows). A múlthéten leszedtem a játékot de valami baj van. Szóval elindítom a patchert, végig megy a patch mikor lehetőség nyílik a START gomb megnyomására, rákattintok elindúl a játék, bejön a bejelentkező képernyő majd kb 2-3 másodperc múlva ki dob. Semmilyen hibakód vagy hasonló nem követi, csak kilép.
Windows 10-em van, emellett semilyen vírusírtót nem használok csak a rendszerrel járó WindowsDefendert, amiben a játék egész mappáját hozzáadtam a kivételek közé. Teljesen tanácstalan vagyok, hiszen egy másik gépen a háztartásban működik a játék (nem, nemtudok azon játszani, csupán megpróbáltam).

Bármilyen tanácsot megfogadok!

Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #1 Dátum: 2020. április 13. - 21:06:43 »
Hali hvakos

Elsőnek : https://mt2mester.eu/forum/index.php?topic=134.0

Továbbmenvén, nem írod asztali pc e, vagy laptop - notebook. Ha nem pc, akkor a  a típusát(HP laptopoknál van gyári szoftveres képernyőkezelő, ott beállíthatod a felbontását a játéknak pl). Mikor frissítetted a vga drivert ( a win10 pl a legújabb frissítésnél okozhat összegabalyodást ezt mondjuk jelezted).

Az indítás menü alatt van egy beállítások menü is, a felbontást, és pár dolgot tudsz ott állítani.

Ha VGA-t nem akarod piszkálni állítsd át CPU ra : Beállítások/Játék beállítás(TNL (ez a grafikai megjelenítéshez monitorhoz)/auto és GPU helyett állítsd CPU ra. Képernyőfelbontás is közelítsen a gépen aktuális beállításhoz, nem baj ha kicsit  kisebb, bár  a kliens is kisebb lesz ilyenkor :)

apu magos processzoroknál előnyösebb is lehet :) . Szórakozhatsz olyannal is, hogy elindítod a böngésződ yutun egy videóval, és amíg megy a videó elindítod a klienst :) egyszerűbbek ezek mint a frissítéseket leszedni feltenni elsőre :)



Szurkolok a sikerért :)
Agenda
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 14. - 13:38:53 írta Agenda »
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #2 Dátum: 2020. április 14. - 11:07:52 »
Először is köszönöm a segítséget!
Az első linket amit küldtél, ezeket a megoldásokat kaptam a supportol is, egyik se működött.
Sajnos még nem oldódott meg a probléma.
Először is ami kimaradt, hogy igen laptopom van, Lenovo.
Játszadoztam a beállításokkal TNL Atuorol GPU majd CPU-ra. Próbáltam teljes képernyőben majd ablakban futtatni, variáltam a képernyőfelbontáson is (gépen az aktuális 1080p).
Próbáltam a youtube videós dolgot is, így sem.
Maradt minden ugyanúgy. :(

Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #3 Dátum: 2020. április 14. - 13:32:27 »
Szia hvakos!

Szuper haladunk :)
A laptopod pontos típusát, processzor típusát, videokártyád típusát ha megtudod adni az még segítség lehet :)
Sajnos a Win10 sokszor agresszíven felülírja a driver frissítéseid, ami nem minden esetben előnyős. a megfelelő driver frisítést ha elvégzed, és működik a dolog, be kell állítanod hogy a win10 ne frissítsen automatikusan. A driver függ a VGA típusától, processzor típusától ect ezért kérdezem mi van belül a gépben :)

Példa: van integrált kártya és amit vettél vele mondjuk fejlettebb. a win10 a gyengébbet használja átállításhoz pl itt egy vidi : https://www.youtube.com/watch?v=MR5IIFlkTtY nem modnom hogy ilyened van, de ez is például egy lenovo laptop grafikus konfigurálása. De ez csak egy példa :) Ehhez a videóhoz tartozik hiánypótlóként  : https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-017


Üdv
Agenda
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 14. - 13:43:57 írta Agenda »
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #4 Dátum: 2020. április 14. - 14:26:44 »
Gép: Lenovo Ideapad 700-15isk
CPU: Intel i7-6700HQ
GPU: Nvidia Geforce GTX 950M (integrált: Intel HD Graphics 530 )

Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #5 Dátum: 2020. április 14. - 15:47:19 »
Szia hvakos!

Gratula jó kis gép :)

Gondolom 64bites az operációs rendszer (csak ahhoz van Nvidia Geforce GTX 950M driver win10 )
Amennyiben 32 bites a rendszered, frissítsd 64 bitre ha gondolod.

Ha 32 biten hagyod, a processzor legfrissebb driverjét itt megtalálod (jobboldalt a "filter" nél ki tudod választani az operációs rendszered) : https://downloadcenter.intel.com/product/80939/Graphics-Drivers

Az Nvidia Geforce GTX 950M kártyához
Innen le tudod tölteni (ha még nincs) : https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/geforce-experience/

ezt ha feltelepíted megnézi a hardverösszetevőid a frissítéshez. a talált lista legfelső a legutolsó ami van a gépeden.

Ezen a linken szintén megnézi a rendszered de online és felajánlja a frissítést ha talál https://www.geforce.com/drivers

Amikor (ha) frissítesz, mindíg válaszd az egyéni (custom) opciót, és a tiszta telepítést(!) (perform a clean installation) pipa. tovább.

(Amennyiben 32 bites windows volt és frissítetted win10 re úgy 32 bites is maradt. A videokártyád gyártója  2018.Áprilisig
 adott ki támogatást 32 bites rendszerekhez. 2019.jan ig a kritikus frissítéseket max.
  )

 Integrált és dedikált VGA is van a gépeden, az oprációs rendszer valószínüleg hibrid módon használja (a Windows10 system amikor többletteljesítményre van szüksége kapcsolja be.) Itt egy pic hol tudod fixálni melyike használja.  http://kepkezelo.com/images/hygq8fcof1s63bod5ij8.jpg

Ha ennél triviálisabb volt a gond, és közben megoldódott. Érdekes lehetne, ha megosztanád itt a többiekkel is :)

Remélem sikerül belépned a játékba :)
Üdv
Agenda
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 15. - 11:09:06 írta Agenda »
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #6 Dátum: 2020. április 18. - 20:04:47 »
Először is elnézést, nemtudtam lenni az elmúét napokban.
A legutolsó válaszodan lévő megoldások egyike sem működik :/
GeforceExperience lentvan természetesen, mindig napra készen tartom a drivert. Igen 64 bites az op rendszer.
Ahogy mondtad beállítottam a kliensre hogy melyik kártyát használja: http://kepkezelo.com/images/948ou5oijl3dkrvmgx4j.png

Szóval a helyzet változatlan, ugyanúgy csak egy pillanatig nyílik meg a bejelentkező képernyő majd ki is lép.

Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #7 Dátum: 2020. április 19. - 10:51:38 »
Szia hvakos!

Természetesen semmi gond, csak érdekelt jól alakul e a dolog  :)
Huncut dolog ez a miért nem indul sok esetben :)

A high performance beállítással a videokártyád fogja minden esetben használni, hibrid mód helyett, ez az akkumulátornál többletfogyasztást fog eredményezni ha így marad. Ezt vedd figyelembe majd ha akksiról használod :)

A mt2mester kliensről..hm..

Sokfelé el lehet gabalyodni, és sok lehet közüle felesleges piszkálása a gépnek. Vélhetően valamelyik .bin/DLL van gond (ha nem rendszergazdai jogosultsági). Amennyiben jó a tipp, ez lehet NetFramework től kezdve, a rendszeredben megbújó hibás,sérült fájlig bármi.  De ez is csak tipp, így látatlanban. Rendszerfájl ellenőrzésbe, rendszer magjáig vizsgálni egyenlőre túlzás lenne szerintem. Valamint előfordulhat hogy többet árthatok vele mint használna neked ezen tippjeim, ha véletlen helytelen dolog történne közben (mentések, pontos parancsok, azok használata, ect). :)

Vélhetően nagy segítség lenne a szupportnak  ha megküldenéd nekik (bár gondolom kérték?), innen a log file-t
(Nem árt hogy - C: meghajtón legyen a Program Files mappában a csomag)

C:\Program Files\Mt2Mester\ErrorLog.txt


Ha belenézel, valami ilyesmit láthatsz :

Module Name: C:\Program Files\Mt2Mester\m2mclient.bin

Time Stamp: 0x5e98f7ef - (null) - időbéllyegző script)

Exception Type: 0xc0000005 (Oprendszer vagy alkalmazás telepítésnél keletkező hibakód)

eax: 0x00000000   ebx: 0x00000000 \Regiszter használja belépéshez a memóriaértéket\
ecx: 0x06581b98   edx: 0x1e200cd0
esi: 0x1e0862e0   edi: 0x06581b98
ebp: 0x0022f9c0   esp: 0x0022f9b8

0x1e07a7a7   C:\Program Files\Mt2Mester\python27.dll
0x005a4ea7   C:\Program Files\Mt2Mester\m2mclient.bin
0x769ec4b7   C:\Windows\system32\user32.dll (Kifejezetten ennek a DLL nek a hiánya pl :

A Windows grafikus elemekre, például párbeszédpanelekre és ablakokra vonatkozó utasításokat tárolja a User32.dll fájlban. A User32.dll fájl szükséges a Windows működéséhez. Ha ez a fájl megsérül, törlődik vagy eltávolításra kerül, akkor a rendszer nem fog megfelelően működni. Ha egy program vagy szolgáltatás helytelenül fér hozzá a User32.dll fájlhoz, akkor a program vagy a szolgáltatás nem fog megfelelően működni.
--------------------------------------------------------------------------------------------
0x77476b3e   C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll  \ ennél pl :

Az ntdll.dll hibaüzenetek okai is szintén nagyban változhatnak. Ugyanakkor a legtöbb ntdll.dll hiba maga az ntdll.dll fájl sérült vagy sérült verziója, a sérült hardver illesztőprogramok, vagy a Windows, illetve más programok közötti problémák miatt.
--------------------------------------------------------------------------------------------
0x004d4f68   C:\Program Files\Mt2Mester\m2mclient.bin
0x00143000   
   
Ennél szerintem hosszabb lesz a listád, pár dologra kitértem pl mit láthat a szupport az Error.txt logodból a teljesség igénye nélkül  :)

Itt pl látható az EAX EBX Regiszterek, milyen memóriacímeket használnak belépéshez, rosszindulatú programok is akár, eltérések hibák.  :)
__________________________________________________________________________________
Ha ki szeretnél próbálni egy kompatibilitási módot, a következőképp ajánlom a próbát.

Lépj be a mappába ahova a játékot telepítetted.
Az .exe fájlra katt rá jobb egérgombbal.
Majd katt a Tulajdonságokra
Nyisd meg a Kompatibilitás fület.
Futtatás a következő kompatibilitási módban: (itt válasz egy korábbi Windows verziót)
Pipáld be a teljes képernyős optimalizálások letiltását.
Majd kattints az OK-ra és indítsd el a programot.
_______________________________________________________________________________

ha így megy akkor : win -win :)
Továbbra is szurkolok, és érdeklődve várom a fejleményeket :)

Üdv
Agenda
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 19. - 12:14:44 írta Agenda »
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #8 Dátum: 2020. április 19. - 14:06:10 »
Supportnak minden rendelkezésre álló információt próbáltam leírni/megadni. Nem kértek logfile-val kapcsolatban semmit sem. Bár az utolsó válaszuk pontosan 10 napja érkezett meg, melyre válaszoltam is.
Nos a compatibilitással kapcsolatban már szórakoztam régebben is. Végigpróbáltam mindegyiket. Semmi megoldás nemlett végül.
Viszont ilyen hogy ErrorLog.txt filet nemtalálok a mappában, csupán csak Log.txt file van, de az ott lévő sorok egyike sem egyezik azokkal melyeket példaként leírtál.
(Fórumon nézegettem pár bejegyzést, és pár embernél még ugyanúgy felmerült ez a probléma, de láthatóan senki nem foglalkozott a problémáikkal ami szomorú :( )

Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #9 Dátum: 2020. április 19. - 23:44:16 »
Szia hvakos! :)

valamilyen log file nak kellene pedig lennie :)

A következőt, csak saját felelősségű felhasználásra írom, mert ha sikeresen végrehajtod, utána rendszergazdaként, az operációs rendszerben is tudsz olyan mappákat törölni, ami összezavarhatja a számítógépet. Általában csak  rosszindulatú programok vagy vírusfájlok törlésére használják, szakik, vagy haladó userek.


Mivel ez lehet engedélyekkel kapcsolatos probléma, ha gondolod megpróbálhatod. Sok oka van annak, hogy az alkalmazások nem indulnak el, és egyik oka az, hogy bizonyos Windows mappák és a regisztrációs beállítások engedélyei manuálisan vagy csoportszabály szerint megváltoztak.

Ez a probléma kijavítható, ha ellenőrzik a mappák és a regisztrációs beállítások összes engedélyét, és ellenőrzik, hogy azok mindegyike helyes-e.

C:\Windows

majd jobbklikk tulajdonságok. Menj a "biztonság" fülre klikk.

Itt a listában az első a"LÉTREHOZÓ TULAJDONOS" lesz. klikk alul "speciális" fülre.

Megjelenik a "speciális biztonsági beállítások" ablak.

A lista első eleme, nagy valószínűséggel a "TrustedInstaller" lesz (sok esetben, ha nem engedi a végrehajtást még admin paranccsal sem, ez a "ludas" :) ).

Maradjon ez kijelölve.

Itt klikk "tulajdonos" fülre, látni fogod a "jelenlegi tulajdonos" -a a windowsodnak a TrustedInstaller, és nem te vagy az admin fiókod :)

Alul klikk "szerkesztés" fülre.

Ekkor megjelenik a Jelenlegi tulajdonos, és opciók az "új tulajdonos" kiválasztására. itt a Rendszergazdák fióknak add meg maximum a jogot egyedül. klikk alkalmaz. (kérheti hogy előtte zárd be a Windows mappát ect. ezeket hajtsd végre). Valamint  a kapott utasításokat is a befejezéshez.  a végén "ok" :)

Bezár - kinyit újra, ekkor látni fogod átvetted az irányítást a windows felett teljesen.
 
A mt2mester mappán jobbklikk\tulajdonságok\biztonság fűlnél a "csoport vagy felhasználóknál elég 3 engedély megléte : 1. Olvasás végrehajtás 2. Mappa tartalmának listázása 3. Olvasás ezeknél pipa kell legyen ezeken a fiókokon. ha vállalod és végigvitted restart, majd a játék klienst jobbklikk rendszergazdaként indítsd el.

Remélem jó lesz :)
Üdv
Agenda
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 20. - 04:01:41 írta Agenda »
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #10 Dátum: 2020. április 21. - 20:26:06 »
Naszóval:

C:Windows - Properties - Security - CREATOR OWNER (kijelöl) - Advanced (Megjelenik az Advanced Security Setting for Windows ablak)
A lista első helyén a TrustedInstaller kijelöl, és itt elveszek.
Itt a kép: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=943mt2swe.png


Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #11 Dátum: 2020. április 22. - 13:22:13 »
Szia hvakos!

Haladunk, 1-2 lépés hátravan még :)

Amit linkeltél képi státuszt, odáig elmész :
Klikk: "change"--> megjelenik egy ablak:--> "Select user or group" itt-Klikk--->: "Advanced" ---> felugrik ablak, jobboldalt klikk--->:  "Find Name" megjelenik egy legördülőmenüben a választható csoportok listája. Itt kiválasztod és klikk ---->: "Administrators" -ra(a listában fentről lefelé a második) majd klikk ----> . : "OK". Ekkor a felugró ablak visszamegy, és az "Administrators" Csoport lesz az "Enter the object name to select" alatti menüben.Klikk ----> : "ok". Ez az ablak eltünik, és ismét megjelenik : "Advanced Security Settings for Windows" menü. itt lesz lehetőséget kijelölni : Name:C:\Windows Owner: Administrators - alatt -"Replace owner on Subcontainers and objects" pipáld ki, majd klikk ----> : "OK". Ablak eltűnik, marad a "Properties" nél megjelenő ablak. Itt is klikk ----> : "OK" .Ekkor bezáródik az is.
Majd ismét kezd el a folyamatot: C:\Windows--jobklikk -->: properties\Security - A választó ablakban középen lesz egy opció "To change permissions, klikk --->: edit" jobbra ott a választógomb klikk rá. Megjelenik egy ablak:"Permissions for Windows"és alatta a választómenü. Itt jelöld ki az "Administrators" fiókot, majd a "Full controll" kockát pipáld ki az alsó "Permissions for Administrators" menüben. Klikk----> : "OK" jön egy figyelmeztetés hogy milyen változtatás végzel,ect, klikk: "yes" majd ismét: klikk "OK" .
Elvileg most végeztél.

Ugyan ezt a folyamatot elvégezheted kizárólag a Mt2Mester" mappán is ha akarod. Elsőként :) Az Administrators fiók helyett ekkor a Fiókod nevével kell operálnod, nem az Administrators" fiókkal. De ugyan így a "Full controll" ig meg kell adnod a jogosultságokat. Ha még mindig morcoskodik. Akkor Full controll a rendszereden :)

Üdv
Agenda :)
Szurkolok :)
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #12 Dátum: 2020. április 22. - 17:52:02 »
Megcsináltam a full controlt. Rendszergazdaként indítom a klienst, és marad a probléma. Megjelenik a bejelentkező képernyő, majd ki is lép 1 másodperc múlva.

Nem elérhető Agenda

  • Zöldfülű
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #13 Dátum: 2020. április 22. - 23:37:50 »
Szia hvakos!

Hm.. :)

Ha olyat kérdezek,írok, amin már túl vagy sry :)

Menjünk az elejére akkor :)

Nem tudom használod e már, vagy van saját amiben bízol.

Ez egy kicsi aránylag könnyen kezelhető mélységeiben is jól törlő program : https://www.revouninstaller.com/start-freeware-download/

Keresd ki vele telepítés után (ha még nincs) a Mt2Mester programot, és dupla klikk rá. Saját uninstallerét a programnak hagyhatod lefutni. Ha végzett pipáld be alul a felkínált opciókból a "Speciális" fület, majd tovább, itt nem kell létrehozzon mentést, amit talál kijelölöd utána mellette törlés -tovább. ha még mindíg talál kijelölöd ott is mind és törlés mellette - ok.Szépen mindent,mélyen megkeres és kitöröl:) ha befejezte a folyamatot restart.
Ezután szedd le a legfrissebb klienst, és indítsd el, ha szerencsénk van elkezdi frissíteni, és elindul.


Az eseménynaplódban biztos találnál jelentést az :

Egyéni nézetek\Felügyeleti események :

forrás menünél a (hiba! piros felkiáltójel szintjelzésű)Net Runtime vagy Application error folyamatnál.

Valamint alatta a Windows naplók\Alkalmazás esemény folyamatoknál szintén a (hiba!piros felkiáltójel szintjelzésü)Net Runtime vagy Application error folyamatnál.


Az esetleges rendszerfájlok sérülésekor, rendszergazdai parancssorban lefuttatandó parancsot:sfc / scannow       
későbbre tenném :)

Bár ártani, semmit nem árt :)

Ha találna hibát,lehetséges ha egy rendszerfájl sérül, a frissítés nem fog megfelelően, vagy települni.

Rendszergazdai parancssorban lefuttatandó parancs:DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth     

Enter.

Ismét beír:DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Enter.

Figyelj rá ha itt pl 87 es hibakódot kapsz az annyit tesz nem tettél minden egyes backspace elé szóközt :)

Restart - próba Mt2Mester kliens indítás

A játék kapott ma egy "nagyobb" frissítést, ha elindulna ne lepődj meg ha kicsit tovább tart majd a frissítés :)

Üdv.
Agenda
Szurkolok :) Makacs a dolog :)
Amíg élet van, minden vég kezdet!
F.H

Nem elérhető hvakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Nem indúl a játék
« Válasz #14 Dátum: 2020. április 23. - 19:57:22 »
Először is köszönöm a rengeteg segítséget, de sajnos még most sem javult a dolog. Megcsináltam az utolsó utasításaid alapján mindent. Sajnos semmi változás.
Event viewerben a Custom logs illetve a Windows logs-ban is mint ahogy említetted látható a hiba (piros felkijáltó jel) NetRuntimenál és Applicationnál is.
Megcsináltam CMD-ben is a leírtakat.